Serwis i legalizacja tachografów cyfrowych

Jako serwis tachografów cyfrowych świadczymy kompleksowe usługi, takie jak serwis, naprawa czy legalizacja tachografów. Te urządzenia rejestrujące są bardzo ważnym elementem każdego pojazdu ciężarowego. Podczas jazdy kontrolują przejechaną drogę, czas jazdy, dyżuru i odpoczynku oraz wiele innych niezbędnych danych. Dzięki temu pozawalają na dokładną analizę pracy kierowcy oraz upewnienie się, że będzie ona bezpieczna oraz realizowana zgodnie z przepisami. Obowiązek korzystania z tych urządzeń został wprowadzony przez państwo i dotyczy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12t oraz autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 10t, przystosowanych do przewodu więcej niż 9 osób.

Legalizacja tachografów cyfrowych


Warto zawrócić szczególną uwagę na to, by wewnątrz pojazdu znajdował się sprawny tachograf, który posiada legalizację. W innym przypadku, w razie kontroli, zarówno kierowcy, zarządzającemu transportem, jak i przedsiębiorcy grożą wysokie kary. W ciągu 14 dni od zakupu pojazdu ciężarowego, zarówno jeśli chodzi o pojazd używany, jak i nowy pojazd, trzeba przeprowadzić legalizację urządzenia. W tym celu przeprowadzana jest kalibracja urządzenia. Ponowna legalizacja musi być wykonywana raz na dwa lata. Gdy okaże się, że urządzenie działa w sposób niepoprawny np. pokazuje niewłaściwą godzinę, konieczna jest ponowna kalibracja nawet wtedy, gdy okres dwóch lat jeszcze nie minął. W tym celu warto skorzystać z usług naszego serwisu tachografów cyfrowych mieszczącego się w Goleniowie.

Badania przeprowadzamy sprawnie i rzetelnie. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystko będzie działało poprawnie, co pozwoli uniknąć ewentualnych kar podczas kontroli. W razie problemów zajmujemy się także naprawą urządzenia. Nasi pracownicy to wykwalifikowani, doświadczeni fachowcy, którzy potrafią zlokalizować usterkę sprzętu oraz przeprowadzić jego naprawę. Korzystając z usług świadczonych przez nasz serwis można być pewnym, że urządzenie będzie w pełni sprawnie. Świadczymy także usługi związane z ich instalacją czy kalibracją.